Login for businessman Login | Registration iko-vlajka-cza iko-vlajka-ena iko-mena-kca iko-mena-eup
doprava zdarma pri odberu nad 2500Kč.
plati pouze pri dodani v cr.
cena s dph
Advanced search | Specific search
Zpet
O firemních stránkách
  Datum: 21.11.2010   Autor: Česánek Martin
   
Naše první webové stránky (verze číslo 1) jsme začaly tvořit v roce 2000, spuštěny byli v roce 2001.Jednalo se o statické HTML stránky a nové zboží se přidávalo ručně editací v HTML editoru. Bohužel příliš zboží v nich nebylo a přidávíní bylo pracné.
 
nixe_1.jpg
Nixe 1


Naše druhé stránky verze číslo 2. Nebyli nikdy spuštěny, byla to jenom vývojová verze na které jsme zkoušeli možnosti programovacího jazyku PHP. Výhoda PHP o proti HTML jsou možnosti generování dynamického kódu HTML. Velmi se zjednodušilo např. generování menu (editace jednoho souboru oproti x souborům v HTML).

 Takže nakonec po našem úsilí vznikla verze 3. Sice obsahovala některé chyby, ale vše se časem doladilo k bezproblémovému provozu. Tato verze byla spuštěna 2002
 
nixe_3.jpg
Web NIXE verze 3


Naše verze číslo 4 byla spuštěna v roce 2003. Vycházela z verze 3, byla naprogramovaná v PHP a navíc bylo u ní poprvé použito databáze MySQL. Bylo možné se na těchto stránkách registovat, a objednávat zboží. Ale stále tato verze trpěla mnoho nedostatky.
 
nixe_4.jpg
Web NIXE verze 4


Verze číslo 5. Konečně verze která za něco stála. Byla v naprogramovaná v PHP+MySQL.
Samozřejmostí byla možnost registrace uživatele, vyhledávání zboží, nákup zboží , automaticky zobrazované nové zboží a td. Také tato verze měla vcelku propracované administrátorské rozhraní. Nové zboží se sice přidávalo ručně, ale pomáhal k tomu soubor exportovaný z CEZARa, našeho ekonomického systému. Tuto verzy jsme spustily v roce 2004.
 
nixe_5_logout.jpg
NIXE 5 - nepřihlášený uživatel
nixe_5_login.jpg
NIXE 5 - přihlášený uživatel
nixe_5_admin.jpg
NIXE 5 - administrátorské rozhraní


V roce 2005 z důvodu přechodu na nový ekonomický systém K2 již nebylo možné přidávat nové zboží ve verzi 5. Takže jsme vytvořily verzi 6 která používá data exportované z K2. Exportuje se zboží, obrázky, objednávky atd. Verze 6 je naprogramovaná v PHP+MySQL+JavaSCRIPT. Má možnost nakupování zboží, avše co k tomu patří. Také ma tato verze propracované administrátorské funkce, které ovšem běžný uživatel nevidí. K těmto funkcím patří správa uživatelů, prohlížení košíku, objednávek, různé statistiky, a nebo např. export nabídky do pdf, hromadné rozesílání emalu. A také skripty na automatické aktualizace.

Jen tak pro zajímavost, tato verze má cca 25.000 řádku programu, které dokážou vygenerovat asi 25830 statických stránek. První verze měla 62 stránek a 5600 řádek.

 
nixe_6_logout.jpg
NIXE 6 - nepřihlášený uživatel
nixe_6_login.jpg
NIXE 6 - přihlášený uživatel
nixe_6_admin_uziv.jpg
NIXE 6 - administrátorské rozhraní


22.12.2008 verze 6.5. Problém s pokročilém vyhledávání zboží si vyžádal vcelku velké změny v celém systému. Největší problém je se znaky s diakritikou. Proto je změněno kódování stránek z ISO-8859-2 na UTF-8. Bohužel to vyžádalo i změnu kódování v databázi a konverzi dat.
Bohužel překódování neodstraňuje některé problémy které jsou dané principem celého systému.01.11.2011 verze 7.0. Zcela nově naprogramované stránky v PHP OOP+MySQL+Javascript.
 
nixe_7_login.jpg
NIXE 7 - přihlášený uživatel
nixe_7_logout.jpg
NIXE 7 - nepřihlášený uživatel
30.05.2012 verze 7.2. nový import zboží z nového ekonomického systému FLORES.
2.10.2012 verze 7.3 některé úpravy a opravy chyb jádra systému.


Martin Česánek
- programování, databáze, grafika, editace, správa, fotograf
Andrea Hurská - odborný poradce, překlad
Roman Kudrlička - ekonomický poradce
Pavel Voldřich - odborný poradce
Radka Straková - fotograf, grafika, příprava focení
Lenka Hrachová - příprava focení, odborný poradce
Bohumil Hoštička - příprava focení
Jan Pytel - příprava focení
Pavel Kordík - příprava focení
Bohumil Hoštička - příprava focení
Tomáš Kreizl - překlad
Libor Urban - překlad
Menu
ceny prepravy

CZ Services GLS
191Kč

SK Services GLS
8Eur

uvedene ceny bez dph
informace ke zbozi
The Photo only information character.

© 2002 - 2024 NIXE s.r.o. Verze 7.77